O MNIE I BLOGU

Cześć! 

Mam na imię Kasia. Jestem magistrem filologii polskiej, pasjonatką słowa pisanego - to wokół niego kręci się moja polonistyczna aktywność. Pracuję jako bibliotekarz i redaktor, a pisanie przeplata się przez moje życie odkąd pamiętam. Jako że najważniejsze są dla mnie relacje, nie mogę nie wspomnieć, że jestem przede wszystkim szczęśliwą żoną tworzącą swój własny dom z najodpowiedniejszą dla mnie osobą. 

Spokój odnajduję w malowaniu akwarelami, spotkaniach i rozmowach z bliskimi, gotowaniu i pieczeniu. Gdy potrzebuję przeżyć emocje, idę na długi spacer z kijkami lub bez, rower, czasem zdarza mi się biegać. Bywa i tak, że jedyne, co pomaga, to schowanie się pod kołdrą i sen. Tak, to też moja pasja ;)

czerwona filiżanka z gorącym napojem, akwarela

Wczesnym rankiem jest miejscem, które w mojej głowie powstawało już od dawna. W wieku 9 lat na pierwszym domowym komputerze założyłam swój pierwszy prywatny blog. Teraz śmieję się z tych wpisów, ale tak naprawdę miałam wtedy więcej odwagi do publikowania niż mam dziś. Będąc nastolatką na kolejnym blogu zamieszczałam opowiadania, próbowałam też swoich sił w publikacjach drukowanych. Później na długo zostawiłam pisanie, ale tęsknota za tym i poczucie niewykorzystanego potencjału towarzyszą mi od co najmniej kilku lat.

I tak oto zaniedbana potrzeba tworzenia została w końcu zaopiekowana i przekuwa się dzisiaj w witrynę z krwi i kości. Nie chcę sprowadzać tego miejsca do jednej tylko wąskiej dziedziny. Zamiast tego postaram się zakreślić pewien zakres tematyczny. Znajdziesz tu wpisy o codzienności, którą kocham obserwować i doświadczać, przeplatane czymś na kształt reportaży, opowiadań, recenzji książek i poleceń. Oprócz konkretnych treści marzy mi się, żeby to miejsce było ładne, grające z moim poczuciem estetyki. Stąd pomysł, żeby każdy wpis ilustrować małą akwarelką. 

Postanowiłam po prostu robić to, co chcę, choćby miało to być nieidealne, a w dodatku oceniane. Zazwyczaj i tak okazuje się, że jest lepiej niż się zakładało. Tak czy inaczej, będzie mi niezmiernie miło, jeżeli zechcesz towarzyszyć mi w efektach. 

Zapraszam na wczesnym rankiem!

Kasia L.
Gdańsk, 24.08.2021 r.

0 comments